Zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie rewitalizacji budynku biurowego o powierzchni ponad 1600m2 w Białymstoku. Naszym zadaniem będzie instalacja systemu ogrzewania nadmuchowego z funkcjami klimatyzacji oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. System będzie wykorzystywał pompy ciepła Mitsubishi Zubadan.

Historia budynku jest niezwykle ciekawa bo przez lata mieściła się tutaj siedziba Telekomunikacji Polskiej a następnie, co z pewnością pamiętają mieszkańcy Białegostoku, siedziba Komendy Miejskiej Policji. Teraz inwestor remontuje budynek zmieniając go w nowoczesną przestrzeń biurową. Na powierzchni ponad 1600m2 zatrudnienie znajdzie kilkaset osób, naszym zadaniem jest zapewnić im komfortowe warunki pracy.

Obiekt ma być wyposażony wyłącznie w ekologiczne źródła ciepła wybór padł więc na pompy ciepła Zubadan z oferty firmy Mitsubishi Electric.  Wybór agregatów Zubadan nie jest przypadkowy, to jedyne pompy ciepła na rynku gwarantujące stałą wydajność grzewczą aż do -15st oraz nieprzerwaną pracę aż do -25st. W Białymstoku takie temperatury to nie rzadkość.

Zaprojektowany przez nas system nadmuchowy będzie realizował funkcje ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, instalacje będzie wykonana w technologii Ursa Air dla zapewnienia komfortu akustycznego. Zdjęcia z postępu prac już wkrótce.

 

Aktualizacja na Facebook, zobacz: https://www.facebook.com/PolskiKomfort/