Sterowanie Strefowe Airzone – Dystrybucja w Polsce

Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem systemów strefowych Airzone na rynku polskim. Posiadamy w stałej sprzedaży systemy Flexa 4.0 oraz Easyzone, w większości „od ręki”. Tylko u nas Airzone do wszystkich marek klimatyzatorów. Pomagamy w doborze, konfiguracji i uruchomieniu.

Jeżeli poszukujesz więcej informacji lub szczegółowej dokumentacji zadzwoń 22 798 00 64, 501 585 061 lub napisz airzone@polskikomfort.pl

Zapewniamy błyskawiczne wyceny systemów Airzone oraz najlepsze ceny – dzisiaj zapytanie dzisiaj oferta.

System sterowanie Airzone może współpracować z urządzeniami kanałowymi ( klimatyzatorami kanałowymi ) w systemach 1:1 multi oraz VRF. Możliwe jest również zarządzanie dystrybucją powietrza w układach klimakonwektorów kanałowych 3-biegowych oraz 0-10V oraz układach z piecem nadmuchowym ze sterowaniem 24v

Dostępne są dwie wersje systemu, Airzone Easyzone wykorzystujący zintegrowane plenum z wbudowanymi przepustnicami oraz Airzone Flexa z przepustnicami instalowanymi w ciągu kanałów wentylacyjnych.

Właściwości Klimatyzacji Strefowej:

 • do ośmiu niezależnych stref,
 • zarządzanie wydajnością jednostki kanałowej,
 • funkcja ogrzewania / chłodzenia / wentylacji,
 • zdalna kontrola przez aplikację Airzone Cloud,
 • integracja z automatyką budynku np. KNX, Bacnet,
 • integracja z systemami głosowymi Amazon Alexa oraz Google Home,
 • zgodność ze standardami BREEAM, LEED, WEEL, eu.bac

Zastosowanie układu klimatyzacji strefowej oraz przewodów Ursa Air pozwala na budowę układu klimatyzacji, który pracuje niemal bezszelestnie. Dodatkowo brak jednostek klimatyzacyjnych w pomieszczeniach znanie podnosi estetykę wnętrza.

Zalety Klimatyzacji Strefowej:

 • brak klimatyzatorów w pomieszczeniach,
 • redukcja ilości urządzeń,
 • znaczne oszczędności eksploatacyjne
 • redukcja hałasu systemu klimatyzacyjnego
 • niższe koszty obsługi serwisowej,
 • łatwiejsze zarządzanie.

Sterowniki Strefowe Airzone

System Airzone można wyposażyć w sterowniki główne i strefowe oferujące zależną od potrzeb funkcjonalność. Airzone BlueFace jest sterowniki głównym z pełną obsługą systemu oraz jego programowaniem Airzone Think to sterownik strefowy umożliwijący zmianę podstawowych parametrów systemu natomiast Airzoone Lite to przycisk strefowy pozwalający jedynie regulację temperatury w danej strefie w zakresie +/- 3st. Sterowniki dostępne są w wersji przewodowej i bezprzewodowej.

Aplikacja Airzone Cloud

Aplikacja Airzone Cloud na telefony z systemem android i ios pozwala na pełne zarządzenia systemem klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja jest bezpłatna, do prawidłowej pracy w układzie sterowania wymagany jest moduł Web Control.

Kluczowe funkcje systemu Airzone

Kontrola. Zarządza temperaturą grzania i chłodzenia oraz steruje wydajnością urządzenia.

Informacja. Wyświetla temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu (strefie).

Eco Adapt. Oszczędza energię dzięki funkcji auto adaptacji.

Master. Możliwość zarządzania wszystkimi strefami z poziomu sterownika głównego.

Stopniowanie. Zarządza mocą systemy zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem w strefach, proporcjonalna kontrola stopnia otwarcia przepustnic.

Aktualna pogoda. Wyświetla aktualną pogodę dla miejsca instalacji.

Programowanie. Umożliwia zaprogramowanie pracy systemu zgodnie z wymaganym harmonogramem.

Zdalne zarządzanie. Kontrola pracy przez stronę internetowa i/lub aplikację.

Airzone Easyzone

Easyzone to dedykowane do konkretnych modeli jednostek kanałowych plenum rozprężne z wbudowanymi przepustnicami. W zależności od mocy jednostki klimatyzacyjnej plenum wyposażone jest w trzy do pięciu wyjść ( stref ). Sterowniki instalowane w poszczególnych strefach kontrolują pracę przepustnic utrzymując żądaną temperaturę w strefie.  Systemu Easyzone polecany jest szczególnie do instalacji w budynkach użytkowych w przestrzeni między stropowej oraz wszędzie tam gdzie układ kanałów nie wymaga dużych odległości.

Dostępne dla marek: Mitsubishi Electric, Mitsubisji Heavy, LG, Samsung, Daikin, Midea, Hitachi, Panasonic, Haier, Gree, Fujitsu,  General, Rotenso, Toshiba i wielu innych.

Więcej o Airzone Easyzone znajdziesz tutaj.

Airzone Flexa 4.0

Flexa to wysoce elastyczny układ sterowania strefowego w przepustnicami okrągłymi i/lub prostokątnymi instalowanymi w ciągu kanałów wentylacyjnych. Układ Flexa pozwala na budowę rozległych instalacji kanałowych ze strefami o różnych wielkościach, jest polecany do instalacji w budynkach mieszkalnych i użytkowych.

Dostępne dla marek: Mitsubishi Electric, Mitsubisji Heavy, LG, Samsung, Daikin, Midea, Hitachi, Panasonic, Haier, Gree, Fujitsu,  General, Rotenso, Toshiba i wielu innych. Klimakonwektory wszystkich marek 3-biegowe i 0-10v. Piece nadmuchowe ze sterowaniem 24v wszystkich marek.

Więcej o Airzone Flexa znajdziesz tutaj.

airzone kompatybilnosc

Zapraszamy Do Współpracy Firmy Instalacyjne:

 • projektowanie instalacji strefowych,
 • dobór elementów system,
 • szybka dostawa,
 • pomoc w instalacji i uruchomieniu.

Bezpośrednia dystrybucja:

Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem systemów strefowych Airzone na rynku polskim. Posiadamy w stałej sprzedaży systemy Flexa 4.0 oraz Easyzone., w większości „od ręki”. Pomagamy w doborze, konfiguracji i uruchomieniu.

Zadzwoń 22 798 00 64, 501 585 061 lub napisz airzone@polskikomfort.pl

Zapewniamy błyskawiczne wyceny systemów Airzone oraz najlepsze ceny – dzisiaj zapytanie dzisiaj oferta.

Airzone sterownik Blueface

AIRZONE BLUEFACE ZERO TERMOSTAT PRZEWODOWY

AZCE6BLUEZEROCB

Kolorowy interfejs graficzny z ekranem pojemnościowym do sterowania strefami w systemach Airzone. Zasilany przez główną płytę sterującą. Wykończone stalą i szkłem. Dostępny w kolorze białym lub czarnym.

Funkcjonalności: Dostępny w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i portugalskim. Kontrola temperatury, trybu pracy (termostat główny) i prędkości systemu (termostat główny i instalacje fancoil). Pomiar temperatury pokojowej i wilgotności względnej strefy Sterowanie etapami konfiguracji (powietrze, promienniki lub kombinowane). Funkcja oszczędzania i uśpienia Eco-Adapt. Zdalny dostęp do pozostałych stref systemu.

AIRZONE THINK TERMOSTAT BEZPRZEWODOWY

AZCE6THINKRB

Interfejs graficzny z energooszczędnym ekranem e-ink i przyciskami pojemnościowymi do sterowania strefami w systemach Airzone. Komunikacja bezprzewodowa. Zasilany baterią CR2450. Wykończone stalą i szkłem. Dostępny w kolorze białym lub czarnym.

Funkcjonalności: Dostępny w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i portugalskim. Kontrola temperatury, trybu pracy (termostat główny) i prędkości systemu (termostat główny i instalacje fancoil). Odczyt temperatury pokojowej i wilgotności względnej. Sterowanie etapami konfiguracji (powietrze, promienniki lub kombinowane). Funkcja spania. Zdalny dostęp do pozostałych stref systemu (niedostępny w wersji 3.5.0). Prognoza pogody (opcjonalnie).

Airzone sterownik Lite

AIRZONE LITE TERMOSTAT BEZPRZEWODOWY lub PRZEWODOWY

AZCE6LITERB  wersja bezprzewodowa, AZCE6LITECB  wersja przewodowa

Termostat z przyciskami pojemnościowymi do kontroli temperatury stref w systemach Airzone. Komunikacja bezprzewodowa lub przewodowa . W wersji bezprzewodowej zasilany baterią CR2450. Dostępny w kolorze białym i czarnym.

Funkcjonalności: Włączanie/wyłączanie strefy. Regulacja temperatury zadanej (Dokładność: ± 1°C, do wartości granicznej ± 3°C.). Odczyt temperatury pokojowej i wilgotności względnej

Airzone Flexa

AIRZONE FLEXA 4.0 PŁYTA GŁÓWNA (CE8), AZCE8CB1MOT 

Konfigurowalna płytka elektroniczna sterująca systemem Airzone za pomocą sterowników przewodowych i bezprzewodowych. Zasilana zewnętrznie napięciem 110/230 VAC.

Funkcjonalności: Sterowanie i zarządzanie termostatami (do 8 stref). Wyjścia mocy dla przepustnic z siłownikami. Wyjście przekaźnika konfigurowalne jako CMV (kontrolowana wentylacja mechaniczna) lub bojler. Komunikacja z innymi zewnętrznymi systemami sterowania poprzez magistralę integracyjną.

Airzone bramka komunikacji

AIRZONE BRAMKA KOMUNIKACJI, AZX6***

Bramka do zarządzania jednostkami wewnętrznymi kompatybilnymi z systemami sterowania Airzone. Zasilany przez jednostkę wewnętrzną. Montaż i podłączenie do magistrali jednostki AC włączonych urządzeń Airzone. Produkt opracowany i przetestowany we współpracy z producentem.

Airzone moduł Wifi Cloud

WEBSERVER AIRZONE CLOUD WI-FI, AZX6WSC5GER

Serwer WWW do sterowania systemami Airzone poprzez platformę Airzone Cloud. Dostępne za pośrednictwem przeglądarki lub aplikacji (dostępne dla systemów iOS i Android). Połączenie WiFi. Zasilany przez magistralę Airzone.

Airzone moduł KNX

KNX-AIRZONE BRAMKA INTEGRACJI, ZX6KNXGTWAY 

Bramka integrująca systemy Airzone HVAC Airzone w systemach sterowania KNX TP-1 poprzez ModBus. Zasilanie magistrali KNX. Montaż na szynie DIN.

Funkcjonalności: Jeden system Airzone na bramkę KNX. Pełne KNX. Dane standardowe KNX. Łatwa konfiguracja z poziomu ETS. Sterowanie strefą poprzez urządzenia KNX. Dostępnych jest do 8 stref dla systemów scentralizowanych i do 14 dla systemów rozproszonych. Rodzaj kontroli instalacji. Wykrywanie błędów komunikacyjnych.

Airzone przepustnica okrągła

Przepustnica kanałowa CPCC

Przepustnica kanałowa CPCC z napędem silnikowym, sterująca wlotem powietrza do strefy po podłączeniu do okrągłego kanału dystrybucji powietrza. Dostępne rozmiar fi 100mm – 350mm

Airzone przepustnica prostokątna

Przepustnica kanałowa prostokątna

Przepustnica kanałowa prostokątna z napędem silnikowym CPRC służąca do sterowania wlotem powietrza do strefy po podłączeniu do prostokątnego kanału rozprowadzającego powietrze. Dostępne rozmiary w mm  H75 do H400, L200 do L800

Airzone nawiewnik z przepustnicą

Kratka nawiewna RSDR z przepustnicą

Kratka nawiewna RSDR z przepustnicą prostokątną  z napędem silnikowym (CPRR). Wykonane z wytłaczanego aluminium ze standardową ramą 26 mm. Poziome ruchome lamele z możliwością indywidualnej regulacji, dostosowują zasięg i strumień powietrza do potrzeb danej strefy.  Dostępne rozmiary w mm  H100 do H200, L200 do L800

Airzone nawiewnik z przepustnicą

Nawiewnik kwadratowy DFCU

Nawiewnik kwadratowy DFCU sterujący dopływem powietrza do strefy przez komorę z napędem silnikowym w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Dostępne rozmiary ( przyłącze )  fi  125mm do 250mm