Pompy Ciepła Do Domów I Budynków Użytkowych

Polski Komfort Sp. z o.o. jest pionierem w wykorzystaniu pomp ciepła jako główne źródło ogrzewania budynku. Od początku wierzyliśmy w tę technologię, śledząc jej rozwój na całym świecie. Pierwsze powietrzne pompy ciepła instalowaliśmy już ponad 15 lat temu.  Ówczesne agregaty pomp ciepła były oczywiście dalekie od doskonałości ale już wówczas stanowiły dobrą alternatywę dla drogich pomp gruntowych lub niewygodnych paliw stałych.

Obecnie wybór powietrznej pompy ciepła jest już w zasadzie oczywisty. Pompy ciepła z gruntowym źródłem ciepła okazały się zbyt kosztowne w instalacji oraz bardzo kłopotliwe w eksploatacji jednocześnie rozwój technologi pomp powietrznych pozwolił na osiągnięcie bardzo niskich kosztów eksploatacji przy zachowaniu niskiej awaryjności urządzeń. Nie bez znaczenia jest również rosnąca popularność domowych instalacji fotowoltaicznych dostarczających taniej energii elektrycznej oraz ocieplenie klimatu.

W naszej ofercie znajdują się pompy ciepła powietrze – powietrze do systemów ogrzewania nadmuchowego oraz pompy powietrze – woda do systemów ogrzewania podłogowego i grzejnikowego.

Pompy ciepła Mitsubishi Ecodan, Toshiba Estia, Daikin Altherma, Panasonic Aquarea i wiele innych …

Pompy Ciepła Do Domu

Pompy ciepła powietrze – woda są idealnym źródłem ciepła do instalacji ogrzewania podłogowego oraz ogrzewania grzejnikowego. Przygotowują ciepłą wodę użytkową a w przypadku podłączenia do klima konwektorów mogą realizować również funkcję chłodzenia. Z uwagi na łatwość instalacji mogą być wykorzystane do budowy nowych instalacji oraz modernizacji istniejących systemów grzewczych. Nowoczesne wydajne agregaty pomp ciepła zapewniają efektywne ogrzewanie w każdych warunkach klimatycznych, doskonale współpracują z domowymi instalacjami fotowoltaicznymi.

Obecnie instalacja odnawialnych źródeł energii jest promowana przez szereg dotacji i ulg podatkowych, dzięki którym inwestycja jest jeszcze bardziej opłacalna.

Pompy ciepła powietrze – powietrze służą jako źródło ciepła w instalacjach ogrzewania powietrznego/nadmuchowego. Mogą być wykorzystane do budowy instalacji jak również do modernizacji istniejących, w tym gazowych. Zaletą systemów powietrznych jest funkcja klimatyzacji dostępna w standardzie oraz łatwość integracji z układem wentylacji budynku.

Zapraszamy, dobierzemy pompę do Twojego budynku, pomożemy w uzyskaniu dotacji, zainstalujemy w dobrej cenie!

→ Pompy ciepła Mitsubishi Ecodan

→ Pompy ciepła Toshiba

Pompy Ciepła Do Obiektów Użytkowych

W obiektach użytkowych instaluje się najczęściej systemy wielofunkcyjne gdzie agregat zapewnia zimą ogrzewanie budynku natomiast latem skuteczną klimatyzację. Najbardziej popularne są systemy powietrzne gdzie ogrzane lub schłodzone powietrze rozprowadzane jest instalację kanałów wentylacyjnych. W dużych obiektach stosuje się też układy VRF/VRV pozwalające na budowę rozległych instalacji o zróżnicowanych wymaganiach.

Mitsubishi Zubadan to obecnie najbardziej zaawansowany system grzewczo – chłodzący wykorzystujące agregaty pomp ciepła z możliwością pracy do -28 ºC oraz gwarancją wydajności do -15 °C. Kluczem do sukcesu okazało się zastosowanie sprężarki ze specjalnym układem wtrysku pary mokrej, który powoduje obniżenie temperatury czynnika chłodniczego, a tym samym zwiększenie ilości ciepła przejmowanego przez czynnik chłodniczy. Dodatkowym zastosowanym elementem jest elektroniczny zawór rozprężny, który pozwala utrzymać stałą wydajność pompy. Co więcej, innowacyjna technologia pompa ciepła Mitsubishi Zubadan pozwala na pobór ciepła z powietrza przy temperaturze nawet –28 ºC, co idealnie wpasowuje się w polski klimat.

Szybka Bezpłatna Wycena Instalacji

kontakt