Airzone – System Strefowej Klimatyzacji Do Budynków Mieszkalnych I Użytkowych

System sterowanie AirZone to pierwszy uniwersalny układ strefowej kontroli temperatury umożliwiający budowę do 8 niezależnych stref temperaturowych z jednego klimatyzatora/klimakonwektora kanałowego. Airzone współpracuje z klimatyzatorami kanałowymi i VRF czołowych marek oraz z klimakonwektorami wodnym 3 biegowymi oraz 0-10v. Ma również zastosowanie w układach ogrzewania nadmuchowego z użyciem pieca nadmuchowego sterowanego sygnałami 24V.

Właściwości Klimatyzacji Strefowej:

 • do ośmiu niezależnych stref

 • zarządzanie wydajnością jednostki kanałowej
 • funkcja ogrzewania / chłodzenia / wentylacji
 • zdalna kontrola przez aplikację AirZone Cloud
 • integracja z automatyką budynku np. KNX, Bacnet

Zastosowanie układu klimatyzacji strefowej oraz przewodów Ursa Air pozwala na budowę układu klimatyzacji, który pracuje niemal bezszelestnie. Dodatkowo brak jednostek klimatyzacyjnych w pomieszczeniach znanie podnosi estetykę wnętrza.

Zalety Klimatyzacji Strefowej:

 • brak klimatyzatorów w pomieszczeniach
 • redukcja ilości urządzeń
 • znaczne oszczędności eksploatacyjne
 • redukcja hałasu systemu klimatyzacyjnego
 • niższe koszty obsługi serwisowej
 • łatwiejsze zarządzanie

Sterowniki Strefowe Airzone

System Airzone można wyposażyć w sterowniki główne i strefowe oferujące zależną od potrzeb funkcjonalność.  Airzone BlueFace jest sterowniki głównym z pełną obsługą systemu oraz jego programowaniem Airzone Think to sterownik strefowy umożliwijący zmianę podstawowych parametrów systemu natomiast Airzoone Lite to przycisk strefowy pozwalający jedynie regulację temperatury w danej strefie w zakresie +/- 3st.  Sterowniki dostępne są w wersji przewodowej i bezprzewodowej.

Aplikacja Airzone Cloud

Aplikacja Airzone Cloud na telefony z systemem android i ios pozwala na pełne zarządzenia systemem klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja jest bezpłatna, do prawidłowej pracy w układzie sterowania wymagany jest moduł Web Control.

Jak Działa Klimatyzacja Strefowa?

Klimatyzacja strefowa działa na zasadzie przesyłania powietrza kanałami wentylacyjnymi do poszczególnych pomieszczeń (stref). Specjalne przepustnice kontrolują przesył powietrza i proporcjonalnie otwierają się lub zamykają w zależności od zapotrzebowania poszczególnych stref na ogrzewanie czy chłodzenia.  Układ strefowy steruje wydajnością klimatyzatora tak aby zapewnić odpowiednia moc do aktualnego obciążenia budynku.

Kompatybilność

System strefowy Airzone współpracuje z klimatyzatorami kanałowymi oraz VRF większości znanych marek może również kontrolować klimakonwektory wodne 3-biegowe oraz 0-10v. Dostępna jest również wersja do układów ogrzewania nadmuchowego z piecami nadmuchowymi sterowanymi sygnałem 24v.

Dla instalatorów – kliknij tutaj jeżeli jesteś instalatorem i chcesz zaproponować Airzone swoim klientom. 

airzone kompatybilnosc

Szybka Bezpłatna Wycena Instalacji

kontakt