Ogrzewanie nadmuchowe Feelco

Ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji. Przedstawiamy najnowszą odsłonę systemu ogrzewania powietrzem. Ogrzewanie Feelco to nowa generacja urządzeń oraz zupełnie nowe podejście do projektowania systemów grzewczych. Feelco to zintegrowany system ogrzewania powietrznego, klimatyzacji i wentylacji z funkcjami kontroli wilgotności i jakości powietrza.

Polski Komfort Instalacje Systemu Feelco
Polski Komfort Instalacje Systemu Feelco
Polski Komfort Instalacje Systemu Feelco
Polski Komfort Instalacje Systemu Feelco

Ogrzewanie powietrzne Feelco to system wykorzystujący powietrze jako nośnik energii. Powietrze transportowane jest przewodami wentylacyjnymi wykonanymi w specjalnej technologii gwarantującej jego sprawny i cichy przesył. Przewody zakończone są małymi i estetycznymi kratkami nawiewnymi umieszczonymi w ścianie podłodze lub suficie. Całość instalacji jest ukryta na etapie budowy domu.

W domu wyposażonym w ogrzewanie nadmuchowe Feelco nie ma tradycyjnych elementów grzejnych jak grzejniki czy ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu wnętrza otrzymują nową jakość. Teraz można projektować bez ograniczeń. Okna do samej ziemi? Bardzo proszę! Parkiet z prawdziwego dębu? Jasne! Ogrzewanie powietrzne Feelco ułatwia realizację nawet najbardziej wyszukanych projektów wnętrz.

Kratki nawiewne występują w setkach wzorów i kolorów, najbardziej popularne wykonane są ze stali, ale dostępne są również kratki drewniane, z tworzyw sztucznych i metali półszlachetnych. Lokalizacja kratek jest uzgadniana pomiędzy projektantem a inwestorem na etapie projektowania systemu.

Ogrzewanie nadmuchowe Feelco to system bardzo dyskretny, nie rzuca się w oczy a jednocześnie zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania. Proces przekazywania ciepła jest dyskretny i równomierny.

Polski Komfort Instalacje Systemu Feelco
Polski Komfort Instalacje Systemu Feelco

Podstawową zaletą ogrzewanie nadmuchowego Feelco jest jego wielofunkcyjność i kompleksowośćFeelco bazując na najdoskonalszych urządzeniach dostępnych na rynku produkowanych przez firmę Carrier gwarantuje całoroczny komfort na najwyższym poziomie.

Zimą Feelco działa w trybie ogrzewania nadmuchowego, przewodami transportowane jest ciepłe powietrze, szybko i komfortowo ogrzewając wnętrza. Aby powietrze nie było zbyt suche w systemie dostępny jest centralny nawilżacz, który automatycznie je nawilża. Ogrzewanie zintegrowane jest z procesem wentylacji zapewniając świeże powietrze domownikom poprzez moduł odzysku ciepła wentylacyjnego. Dodatkowo powietrze jest każdorazowo oczyszczane, klasa filtracji dobierana jest indywidualnie do potrzeb budynki i wymagań użytkowników. Zima? Feelco zapewni ciepło, nawilżanie i oczyszczanie powietrza oraz wentylację.

Latem ogrzewanie powietrzne Feelco zmienia się w komfortowy system klimatyzacji. Przewodami przesyłane jest schłodzone powietrze, bardzo równomiernie klimatyzując budynek. Jeżeli w budynku jest duszno, Feelco rozpozna ten stan i usunie nadmiar wilgoci z powietrza. Podobnie jak zimą, proces klimatyzacji jest zintegrowany z procesem wentylacji i oczyszczania powietrza.

Wiosną i jesienią jeżeli nie ma potrzeby ogrzewania ani chłodzenie Feelco pozostaje do dyspozycji jako system wentylacji i oczyszczania powietrza.

Polski Komfort Instalacje Systemu Feelco

Dlaczego ogrzewanie nadmuchowe Feelco zapewnia oszczędności sięgające nawet 30%? To proste! Feelco wykorzystuje powietrze a więc nie potrzebuje medium pośredniczącego jakim jest wody w tradycyjnych instalacjach. System Feelco ma bardzo niską bezwładność, oznacza to, że proces ogrzewania trwa wielokrotnie krócej niż w systemach wodnych.Pozwala to na precyzyjne programowanie systemu zgodnie z codziennym harmonogramem.

Po co ogrzewać gdy nie ma nas w domu? Po co utrzymywać wysokie temperatury w nocy? Wystarczy zaprogramować Feelco dostosowując jego pracę do codziennych zwyczajów domowników a okaże się, że może zredukować temperaturę przez wiele godzin na dobę. A gdy chcemy aby było ciepło, nawet bardzo, Feelco zrobi to naprawdę szybko.

Ogrzewanie powietrzne Feelco wyposażone jest w zaawansowany sterownik Infinity Touch, który umożliwia programowania wszystkich procesów z dokładnością do minuty. Ponadto ogrzewanie powietrzne Feelco może być wyposażony w sterowanie strefowe, dzielące budynek nawet na 8 niezależnych stref, możesz ogrzewać te, których aktualnie potrzebujesz.

Polski Komfort Instalacje Systemu Feelco

Feelco HP – ogrzewanie nadmuchowe pompą ciepła dla obiektów bez dostępu do gazu ziemnego, zbudowany w oparciu o pompę ciepła Carrier Infinity 20. Rekordowa sezonowa sprawność grzewcza. Gdy Carrier skonstruował nową pompę ciepła Infinity 20 amerykański Departament Energii musiał rozszerzyć skale efektywności energetycznej dla tego typu urządzeń. W chwili obecnej jest to najlepszy wynik na rynku.  Carrier Infinity 20 wykorzystuje sprężarkę Copeland Variable Speed skonstruowaną  z myślą o zapewnieniu wydajności grzewczej nawet w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Zmienne obroty oraz wysoka maksymalna prędkość do 7000 obr/min zapewnia wysoką temperaturę czynnika co wpływa na wysoki komfort ogrzewania.

Feelco Hybrid – ogrzewanie nadmuchowe gazem i pompą ciepła dla obiektów podłączonych do sieci gazowej, zbudowany w oparciu o nagrzewnicę gazową Carrier Infinity 96 oraz pompę ciepła Carrier Infinityu 18VS.  Podwójny układ paliwowy HYBRID HEAT® Carrier zapewnia spokój umysłu w zakresie nieprzewidywalnej natury kosztów paliwowych. Układ ten łączy nagrzewnicę gazową Infinity 96 z powietrzną pompą ciepła Infinity 18VS oraz sterowanie dotykowe Infinity, zapewniając komfort, oszczędność i elastyczność. Podwójny układ paliwowy HYBRID HEAT Carrier automatycznie przełącza się pomiędzy trybem ogrzewania pompą ciepła i gazowego według potrzeb, by utrzymać komfort w twoim domu przez całą zimę, jednocześnie optymalizując wydajność każdego ze źródeł paliwowych.

 

Polski Komfort Instalacje Systemu Feelco

Polski Komfort od  20 lat wykonuje instalacje systemów powietrznych, ogrzaliśmy już ponad 1000 budynków w całym kraju. Nasze urządzenia pracują też w Wielkiej Brytani, Włoszech, Austrii, Czechach, Słowacji, na Ukrainie i w Białorusi. Doświadczenie w projektowani instalacji przekazujemy każdorazowo naszym nowym klientom tworząc instalacje zgodne z ich oczekiwaniami.

Specjalizujemy się w budowaniu systemów ogrzewania nadmuchowego nowej generacji Feelco Hybrid i Feelco HP w budynkach mieszkalnych i użytkowych. Własne biuro projektowe,  doświadczeni instalatorzy i sprawny serwis to gwarancja skuteczności działania na każdym etapie prac.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Chcesz zobaczyć system w działaniu? Zapraszamy do naszego biura gdzie zainstalowany jest system Feelco Hybrid a na Twoje pytania odpowiedzą nasi specjaliści.

A może wolisz odwiedzić jeden z domów z zainstalowanym systemem, lub zadzwonić do jednego z użytkowników? Nie ma sprawy, załatwimy to. Zadzwoń do nas lub kliknij po bezpłatną wycenę.

 

Więcej informacji na temat systemów ogrzewania nadmuchowego Feelco  →feelco.pl

Dla instalatorów: zapraszamy na stronę dla firm instalacyjnych  →pro.feelco.pl 

Polski Komfort Instalacje Systemu Feelco

Szybka bezpłatna wycena instalacji.

wycena