Sytuacja nie jest dobra. Cena gazu naturalnego dla odbiorców instytucjonalnych wzrosła rok do roku o kilkaset %. Dla naszego budynku PGNiG zafundowało nam 700% wyższą cenę niż płaciliśmy w ubiegłym roku.  Krajowy monopolista argumentuje podwyżki cenami gazu na rynkach światowych i poparł swoją kalkulację najwyższą chwilową ceną jaką miał gaz pod koniec ubiegłego roku. Od tego czasu ceny na świtowych giełdach już spadły ale w PGNiG trzymają się stabilnie wysoko.

Co zatem robić? Jeżeli w obiekcie jest zainstalowany układ hybrydowy z piecem gazowym oraz pompą ciepła należy zmienić ustawiania progu przełączania źródła ciepła. Zmieniając zakres temperatur pracy dla pompy ciepła będziemy mogli korzystać z tego źródła zamiast z gazu. W sterownikach Carrier zmian tych dokonuje się w menu serwisowym w zakładce SETUP – heat source. Temperaturę pracy pompy ustawić tak nisko jak to możliwe obserwując czy moc urządzenia jest wystarczająca do ogrzania budynku. Jeżeli budynek będzie niedogrzany należy temperaturę przełączania stopniowo podnosić aż do osiągnięcia zadowalającego efektu.  Powinna ona oscylować w zakresie -5 – 0 st. C. Należy pamiętać że w menu serwisowym ustawiania są w stopniach Fahrenheit.

Jeżeli w naszym systemie nie ma pompy ciepła lub jest wiekowa i niewystarczająco wydajna można zainstalować nową. Większość instalowanych przez naszą firmę systemów nadmuchowych jest przystosowana do takiej rozbudowy, nie powinno zająć to więcej niż 2 – 3 dni.  Aktualnie w naszej ofercie znajdują się pompy ciepła Mitsubishi Zubadan, które zaprojektowane zostały z myślą o ogrzewaniu w surowym klimacie. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym, pomożemy dobrać właściwe rozwiązanie.