Hałas pracujących układów wentylacyjnych, a w zasadzie jego eliminacja to jedno z ważniejszych zagadnień podczas projektowania instalacji. Szczególnie gdy instalacja ma pracować w budynku mieszkalnym, tam szum, szczególnie nocą jest wysoce niepożądany. Polski Komfort już ponad 10 lat specjalizuje się w nisko szumowych instalacjach wentylacyjnych.

Od ponad dekady stosujemy kanały wentylacyjne wykonane ze sprasowanej wełny szklanej.  Początkowo sprowadzaliśmy z USA płyty QuietR produkowane przez amerykański koncern Owen Corning.  Później pojawiły się płyty Climaver produkowane przez Isover, a obecnie oferujemy płyty URSA AIR ZERO.  Stosowanie tych materiału pozwoliło na budowanie niezwykle komfortowych i cichych układów wentylacji mechanicznej, klimatyzacji i ogrzewania nadmuchowego.

Przy okazji tego zagadnienia przypomniała nam się nasze produkcja filmowa sprzed lat.  Jak widać nie mieliśmy budżetu rodem z Hollywood ale chyba udało się przekazać trochę wiedzy. :-)

Sprawa staje się ponownie aktualna gdyż  1 stycznia 2018 r. weszło w życie znowelizowane rozporządzenie dotyczące warunków technicznych, jakim musza odpowiadać powstające lub przechodzące renowację budynki. Wśród przepisów znalazła się tzw. norma akustyczna, czyli zbór wymogów dotyczących akustyki wnętrz.