Klimatyzacja strefowa Airzone

Klimatyzacja strefowa AirZone

Airzone – system strefowej klimatyzacji do budynków mieszkalnych i użytkowych.

System sterowanie AirZone to pierwszy uniwersalny układ strefowej kontroli temperatury umożliwiający budowę do 8 niezależnych stref temperaturowych z jednego klimatyzatora/klimakonwektora kanałowego. Airzone współpracuje z klimatyzatorami kanałowymi i VRF czołowych marek oraz z klimakonwektorami wodnym 3 biegowymi oraz 0-10v. Ma również zastosowanie w układach ogrzewania nadmuchowego z użyciem pieca nadmuchowego sterowanego sygnałami 24V.


Właściwości klimatyzacji strefowej
 • do ośmiu niezależnych stref
 • zarządzanie wydajnością jednostki kanałowej
 • funkcja ogrzewania / chłodzenia / wentylacji
 • zdalna kontrola przez aplikację AirZone Cloud
 • integracja z automatyką budynku np. KNX, Bacnet

 

Zastosowanie układu klimatyzacji strefowej oraz przewodów Ursa Air pozwala na budowę układu klimatyzacji, który pracuje niemal bezszelestnie. Dodatkowo brak jednostek klimatyzacyjnych w pomieszczeniach znanie podnosi estetykę wnętrza.

Zalety klimatyzacji strefowej
 • brak klimatyzatorów w pomieszczeniach
 • redukcja ilości urządzeń
 • znaczne oszczędności eksploatacyjne
 • redukcja hałasu systemu klimatyzacyjnego
 • niższe koszty obsługi serwisowej
 • łatwiejsze zarządzanie
klimatyzacja strefowa airzone

sterowniki airzone
Sterowniki strefowe Airzone

System Airzone można wyposażyć w sterowniki główne i strefowe oferujące zależną od potrzeb funkcjonalność.  Airzone BlueFace jest sterowniki głównym z pełną obsługą systemu oraz jego programowaniem Airzone Think to sterownik strefowy umożliwijący zmianę podstawowych parametrów systemu natomiast Airzoone Lite to przycisk strefowy pozwalający jedynie regulację temperatury w danej strefie w zakresie +/- 3st.  Sterowniki dostępne są w wersji przewodowej i bezprzewodowej.


Aplikacja Airzone Cloud

Aplikacja Airzone Cloud na telefony z systemem android i ios pozwala na pełne zarządzenia systemem klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja jest bezpłatna, do prawidłowej pracy w układzie sterowania wymagany jest moduł Web Control.

sterowniki airzone
Jak działa klimatyzacja strefowa?

Klimatyzacja strefowa działa na zasadzie przesyłania powietrza kanałami wentylacyjnymi do poszczególnych pomieszczeń (stref). Specjalne przepustnice kontrolują przesył powietrza i proporcjonalnie otwierają się lub zamykają w zależności od zapotrzebowania poszczególnych stref na ogrzewanie czy chłodzenia.  Układ strefowy steruje wydajnością klimatyzatora tak aby zapewnić odpowiednia moc do aktualnego obciążenia budynku.


Kompatybilność

System strefowy Airzone współpracuje z klimatyzatorami kanałowymi oraz VRF większości znanych marek może również kontrolować klimakonwektory wodne 3-biegowe oraz 0-10v. Dostępna jest również wersja do układów ogrzewania nadmuchowego z piecami nadmuchowymi sterowanymi sygnałem 24v.


Plenum_Easyzone
przepustnice airzone