Klimatyzacja i wentylacja do domu

Klimatyzacja i wentylacja do domu

Klimatyzacja domów i małych budynków użytkowych.

Klimatyzatory typu split to bardzo popularny sposób zapewnienia komfortu w budynkach mieszkalnych. Niewielkie gabaryty i łatwość montażu umożliwiają instalację zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach wielorodzinnych.

Wśród klimatyzatorów typu split wyróżnić można systemy pojedyncze, gdzie jeden agregat współpracuje z jedną jednostką wewnętrzną oraz systemy multi, gdzie jeden agregat może współpracować z wieloma jednostkami wewnętrznymi.

Polski Komfort jest autoryzowanym przedstawicielem firm Toshiba oraz Mitsubishi, które posiadają w ofercie najnowocześniejsze systemy split dla budynków mieszkalnych. Instalujemy jednostki ścienne, kasetonowe oraz zaawansowane systemy kanałowe. Instalacja klimatyzatorów typu split jest możliwa zarówno w nowych budynkach jak również tych będących już w eksploatacji.

Klimatyzacja split. Instalacje dla domu, ogrzewanie nadmuchowe, systemy Feelco, klimatyzacja, wentylacja.

Wentylacja mechaniczna  + ochrona przed SMOGiem.

Nisko szumowa wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Dzisiejsze budownictwo jednorodzinne charakteryzuje się wysokim stopniem ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Wysokiej klasy okna, dobra izolacja ścian i stropów powodują, że straty ciepła przez przegrody zredukowane są do minimum. W takich domach największe straty ciepła powoduje wentylacja.

Wentylacja to proces wymiany zużytego powietrza z wnętrza domu na powietrze świeże. Dla zdrowia i komfortu użytkowników nie można tego procesu zatrzymać, ani nawet zredukować, dlatego niezwykle ważne jest, aby stosować technologię odzysku ciepła powietrza wentylacyjnego.

wentylacja hdpe, pehd

 

Nie stosujemy przewodów z tworzyw sztucznych (HDPE, PEHD), jest to niezgodne z polskim prawem budowlanym i stanowi śmiertelne zagrożenie w przypadku pożaru budynku. 

 

kaseta filtracyjna

 

Dla dodatkowej ochrony przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami powietrza, np. smogiem, pyłkami i alergenami, oferujemy kasety filtracyjne. Ten wyposażony w wymienne wkłady element czerpni powietrza pozwala na skuteczną i niedrogą ochronę budynku. 

 

 

Polski Komfort od lat propaguje stosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Stosujemy rekuperatory entalpiczne, które oprócz odzysku ciepła realizują również funkcję odzysku wilgoci. Nasze instalacje wykonane są w technologii nisko szumowej Ursa Air, co gwarantuje niemal bezgłośną pracę całego układu. Wykonaliśmy już setki systemów wentylacyjnych w domach jednorodzinnych wykorzystując urządzenia Toshiba i Mitsubishi.

→ Broszura rekuperatory Lossnay

 

Wentylacja z odzyskiem ciepła. Instalacje dla domu, ogrzewanie nadmuchowe, systemy Feelco, klimatyzacja, wentylacja.

Ogrzewanie nadmuchowe, ogrzewanie powietrzne.

Rozważasz budowę domu jednorodzinnego? Poznaj nowoczesne zintegrowane systemy ogrzewania nadmuchowego, wykorzystujące powietrze jako nośnik energii. Wykorzystanie powietrza pozwala na połączenie wielu funkcji w jednym układzie, ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja z odzyskiem ciepła, kontrola wilgotności i jakości powietrza.

Systemy nadmuchowe są również niezwykle oszczędne w eksploatacji. Instalacja systemu nadmuchowego to również pozytywny wpływ na estetykę wnętrz, brak grzejników pozwala na swobodę w aranżacji. Kratki nadmuchowe mogą być umieszczone w podłodze, ścianie lub suficie, ogrzewanie nadmuchowe nie ogranicza w żaden sposób wyboru materiałów na podłogi.

Polski Komfort to najbardziej doświadczony wykonawca systemów nadmuchowych w Polsce, specjalizujemy się w zaawansowanych systemach wielostrefowych budowanych w oparciu o urządzenia marki Carrier.  W 2017 roku wdrożyliśmy do sprzedaży ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji – Feelco. → Poznaj Feelco.

Szybka bezpłatna wycena instalacji.

wycena