Sterowanie strefowe Airzone

Sterowanie strefowe Airzone

Sterowanie strefowe Airzone – do systemów kanałowych

System sterowanie Airzone może współpracować z urządzeniami kanałowymi ( klimatyzatorami kanałowymi ) w systemach 1:1 multi oraz VRF. Możliwe jest również zarządzanie dystrybucją powietrza w układach klimakonwektorów kanałowych 3-biegowych oraz 0-10V oraz układach z piecem nadmuchowym ze sterowaniem 24v

Dostępne są dwie wersje systemu, Airzone Easyzone wykorzystujący zintegrowane plenum z wbudowanymi przepustnicami oraz Airzone Flexa z przepustnicami instalowanymi w ciągu kanałów wentylacyjnych.


Właściwości klimatyzacji strefowej
 • do ośmiu niezależnych stref
 • zarządzanie wydajnością jednostki kanałowej
 • funkcja ogrzewania / chłodzenia / wentylacji
 • zdalna kontrola przez aplikację Airzone Cloud
 • integracja z automatyką budynku np. KNX, Bacnet
 • integracja z systemami głosowymi Amazon Alexa oraz Google Home
 • zgodność ze standardami BREEAM, LEED, WEEL, eu.bac

 

Zastosowanie układu klimatyzacji strefowej oraz przewodów Ursa Air pozwala na budowę układu klimatyzacji, który pracuje niemal bezszelestnie. Dodatkowo brak jednostek klimatyzacyjnych w pomieszczeniach znanie podnosi estetykę wnętrza.

Zalety klimatyzacji strefowej
 • brak klimatyzatorów w pomieszczeniach
 • redukcja ilości urządzeń
 • znaczne oszczędności eksploatacyjne
 • redukcja hałasu systemu klimatyzacyjnego
 • niższe koszty obsługi serwisowej
 • łatwiejsze zarządzanie
klimatyzacja strefowa airzone

klimatyzacja strefowa airzone
Sterowniki strefowe Airzone

System Airzone można wyposażyć w sterowniki główne i strefowe oferujące zależną od potrzeb funkcjonalność.  Airzone BlueFace jest sterowniki głównym z pełną obsługą systemu oraz jego programowaniem Airzone Think to sterownik strefowy umożliwijący zmianę podstawowych parametrów systemu natomiast Airzone Lite to przycisk strefowy pozwalający na podstawową kontrolę danej strefy.  Sterowniki dostępne są w wersji przewodowej i bezprzewodowej.


Aplikacja Airzone Cloud

Aplikacja Airzone Cloud na telefony z systemem android i ios pozwala na pełne zarządzenia systemem klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja jest bezpłatna, do prawidłowej pracy w układzie sterowania wymagany jest moduł Web Control.

sterowniki airzone
sterowniki airzone

Kluczowe funkcje systemu Airzone

 

Kontrola. Zarządza temperaturą grzania i chłodzenia oraz steruje wydajnością urządzenia.

Informacja. Wyświetla temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu (strefie).

Eco Adapt. Oszczędza energię dzięki funkcji auto adaptacji.

Master. Możliwość zarządzania wszystkimi strefami z poziomu sterownika głównego.

Stopniowanie. Zarządza mocą systemy zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem w strefach, proporcjonalna kontrola stopnia otwarcia przepustnic.

Aktualna pogoda. Wyświetla aktualną pogodę dla miejsca instalacji.

Programowanie. Umożliwia zaprogramowanie pracy systemu zgodnie z wymaganym harmonogramem.

Zdalne zarządzanie. Kontrola pracy przez stronę internetowa i/lub aplikację.

Airzone Easyzone

Easyzone to dedykowane do konkretnych modeli jednostek kanałowych plenum rozprężne z wbudowanymi przepustnicami. W zależności od mocy jednostki klimatyzacyjnej plenum wyposażone jest w trzy do pięciu wyjść ( stref ). Sterowniki instalowane w poszczególnych strefach kontrolują pracę przepustnic utrzymując żądaną temperaturę w strefie.  Systemu Easyzone polecany jest szczególnie do instalacji w budynkach użytkowych w przestrzeni między stropowej oraz wszędzie tam gdzie układ kanałów nie wymaga dużych odległości.

Dostępne dla marek: Mitsubishi Electric, Mitsubisji Heavy, LG, Samsung, Daikin, Midea, Hitachi, Panasonic, Haier, Gree, Fujitsu,  General.

Plenum_Easyzone
Airzone Flexa 3.0

Flexa to wysoce elastyczny układ sterowania strefowego w przepustnicami okrągłymi i/lub prostokątnymi instalowanymi w ciągu kanałów wentylacyjnych. Układ Flexa pozwala na budowę rozległych instalacji kanałowych ze strefami o różnych wielkościach, jest polecany do instalacji w budynkach mieszkalnych i użytkowych.

Dostępne dla marek: Mitsubishi Electric, Mitsubisji Heavy, LG, Samsung, Daikin, Midea, Hitachi, Panasonic, Haier, Gree, Fujitsu,  General. Klimakonwektory wszystkich marek 3-biegowe i 0-10v. Piece nadmuchowe ze sterowaniem 24v wszystkich marek.

Airzone Flexa

 

Zapraszamy do współpracy firmy instalacyjne
 • Projektowanie instalacji strefowych
 • Dobór elementów system
 • Szybka dostawa
 • Pomoc w instalacji i uruchomieniu
Instrukcja obsługi