Sterowanie strefowe Airzone

Sterowanie strefowe Airzone

Sterowanie strefowe Airzone – do systemów kanałowych

System sterowanie Airzone może współpracować z urządzeniami kanałowymi ( klimatyzatorami kanałowymi ) w systemach 1:1 multi oraz VRF. Możliwe jest również zarządzanie dystrybucją powietrza w układach klimakonwektorów kanałowych 3-biegowych oraz 0-10V oraz układach z piecem nadmuchowym ze sterowaniem 24v

Dostępne są dwie wersje systemu, Airzone Easyzone wykorzystujący zintegrowane plenum z wbudowanymi przepustnicami oraz Airzone Flexa z przepustnicami instalowanymi w ciągu kanałów wentylacyjnych.


Właściwości klimatyzacji strefowej
 • do ośmiu niezależnych stref
 • zarządzanie wydajnością jednostki kanałowej
 • funkcja ogrzewania / chłodzenia / wentylacji
 • zdalna kontrola przez aplikację Airzone Cloud
 • integracja z automatyką budynku np. KNX, Bacnet

 

Zastosowanie układu klimatyzacji strefowej oraz przewodów Ursa Air pozwala na budowę układu klimatyzacji, który pracuje niemal bezszelestnie. Dodatkowo brak jednostek klimatyzacyjnych w pomieszczeniach znanie podnosi estetykę wnętrza.

Zalety klimatyzacji strefowej
 • brak klimatyzatorów w pomieszczeniach
 • redukcja ilości urządzeń
 • znaczne oszczędności eksploatacyjne
 • redukcja hałasu systemu klimatyzacyjnego
 • niższe koszty obsługi serwisowej
 • łatwiejsze zarządzanie
klimatyzacja strefowa airzone

klimatyzacja strefowa airzone
Sterowniki strefowe Airzone

System Airzone można wyposażyć w sterowniki główne i strefowe oferujące zależną od potrzeb funkcjonalność.  Airzone BlueFace jest sterowniki głównym z pełną obsługą systemu oraz jego programowaniem Airzone Think to sterownik strefowy umożliwijący zmianę podstawowych parametrów systemu natomiast Airzone Lite to przycisk strefowy pozwalający jedynie regulację temperatury w danej strefie w zakresie +/- 3st.  Sterowniki dostępne są w wersji przewodowej i bezprzewodowej.


Aplikacja Airzone Cloud

Aplikacja Airzone Cloud na telefony z systemem android i ios pozwala na pełne zarządzenia systemem klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja jest bezpłatna, do prawidłowej pracy w układzie sterowania wymagany jest moduł Web Control.

sterowniki airzone
sterowniki airzone

Kluczowe funkcje systemu Airzone

 

Kontrola. Zarządza temperaturą grzania i chłodzenia oraz steruje wydajnością urządzenia.

Informacja. Wyświetla temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu (strefie).

Eco Adapt. Oszczędza energię dzięki funkcji auto adaptacji.

Master. Możliwość zarządzania wszystkimi strefami z poziomu sterownika głównego.

Stopniowanie. Zarządza mocą systemy zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem w strefach, proporcjonalna kontrola stopnia otwarcia przepustnic.

Aktualna pogoda. Wyświetla aktualną pogodę dla miejsca instalacji.

Programowanie. Umożliwia zaprogramowanie pracy systemu zgodnie z wymaganym harmonogramem.

Zdalne zarządzanie. Kontrola pracy przez stronę internetowa i/lub aplikację.

Airzone Easyzone

Easyzone to dedykowane do konkretnych modeli jednostek kanałowych plenum rozprężne z wbudowanymi przepustnicami. W zależności od mocy jednostki klimatyzacyjnej plenum wyposażone jest w trzy do pięciu wyjść ( stref ). Sterowniki instalowane w poszczególnych strefach kontrolują pracę przepustnic utrzymując żądaną temperaturę w strefie.  Systemu Easyzone polecany jest szczególnie do instalacji w budynkach użytkowych w przestrzeni między stropowej oraz wszędzie tam gdzie układ kanałów nie wymaga dużych odległości.

Dostępne dla marek: Mitsubishi Electric, Mitsubisji Heavy, LG, Samsung, Daikin, Midea, Hitachi, Panasonic, Haier, Gree, Fujitsu,  General.

Plenum_Easyzone
Airzone Flexa 3.0

Flexa to wysoce elastyczny układ sterowania strefowego w przepustnicami okrągłymi i/lub prostokątnymi instalowanymi w ciągu kanałów wentylacyjnych. Układ Flexa pozwala na budowę rozległych instalacji kanałowych ze strefami o różnych wielkościach, jest polecany do instalacji w budynkach mieszkalnych i użytkowych.

Dostępne dla marek: Mitsubishi Electric, Mitsubisji Heavy, LG, Samsung, Daikin, Midea, Hitachi, Panasonic, Haier, Gree, Fujitsu,  General. Klimakonwektory wszystkich marek 3-biegowe i 0-10v. Piece nadmuchowe ze sterowaniem 24v wszystkich marek.

Airzone Flexa

 

Zapraszamy do współpracy firmy instalacyjne
 • Projektowanie instalacji strefowych
 • Dobór elementów system
 • Szybka dostawa
 • Pomoc w instalacji i uruchomieniu
Instrukcja obsługi